NAJWIĘKSZYM BYCZYM KATALIZATOREM BITCOIN’A JEST ATUT DONALD’A; OTO DLACZEGO

Reading time:

Według współzałożyciela Capriole Investments, Charlesa Edwardsa, Bitcoin jest najmniej niedźwiedzi przed wyborami prezydenckimi w USA w listopadzie.
Powiedział on we wtorek, że Donald Trump może próbować wykorzystać trwający rajd giełdowy do potencjalnych reelekcji.
To może skłonić go do kontynuowania istniejących programów bodźców fiskalnych, aby utrzymać znaczące indeksy rynkowe w dobrej kondycji.
Handlowcy Bitcoinów chcą ponaddźwiękowego biegu byków. Tymczasem Donald Trump chce wygrać kolejne wybory prezydenckie w USA. Oboje mają tylko jeden sposób na osiągnięcie tego, czego chcą: dużo gotówki.

Przynajmniej to właśnie Charles Edwards przekazuje przez swojego wtorkowego tweeta. Współzałożyciel Capriol Investments, kryptońskiej firmy inwestycyjnej, stwierdził, że Trump może w końcu odnieść korzyści z Bitcoina, ponieważ desperacko próbuje ponownie zostać wybrany w listopadzie.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Pan Edwards zauważył, że wyniki amerykańskiej giełdy są miarą sukcesu pana Trumpa. Siedzący prezydent uważa, że może zaimponować wyborcom, utrzymując wyższy poziom nastrojów na Wall Street. I w tym celu, będzie musiał nadal wpłacać więcej dolarów do gospodarki.

Jeśli to prawda:

1. Trump chce wygrać wybory
2. Giełda papierów wartościowych jest miarą jego sukcesu
3. Wierzy, że może wpływać na ceny rynkowe poprzez politykę i UBI
4. Podaż pieniądza będzie nadal rosnąć

Jak możesz być niedźwiedzia #Bitcoin?

QE I BITCOIN

Quantitative Easing i Bitcoin Profit idą w parze. Decyzja Rezerwy Federalnej o dokapitalizowaniu amerykańskiej gospodarki kwotą 2,6 bln dolarów poprzez zakup papierów skarbowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką pomogła kryptokurcie odzyskać całą stratę.
Wcześniej, w związku z rosnącym popytem na gotówkę w warunkach blokady na rynku światowym, rozbiła się ona o około 60 procent. Po wejściu bodźca do gospodarki amerykańskiej, BTC/USD wzrosły aż o 175 proc. w porównaniu z marcem 2020 roku.

Bitcoin, kryptokur waluta, btcusd, xbtusd, btcusdt
Bitcoin konsoliduje się wśród dwóch zbieżnych linii trendu, spodziewając się przełomu. Źródło: TradingView.com

Pokazało to, że jeśli gospodarka ma odpowiednią płynność finansową, to zmniejsza to presję na sprzedaż na rynku Bitcoin, zwłaszcza w obliczu ponurych perspektyw gospodarczych spowodowanych przez COVID. W międzyczasie pomoc finansowa utrzymuje również wyższe nastroje na giełdzie, czym Pan Trump okresowo chlubi się jako swoim osiągnięciem.

POLITYCZNY BUNT

W poniedziałek S&P 500 po raz pierwszy od lutego 2020 r. wzrósł do pozytywnego terytorium. Jego inne indeksy, Nasdaq Composite i Dow Jones, również osiągnęły imponujący wzrost. Bitcoin był neutralny.
Niemniej jednak, wielu analityków zauważa, że zyski nie odzwierciedlają uczciwie stanu amerykańskiej gospodarki.

Komentator polityczny Bob Cesca napisał w opublikowanym w poniedziałek dzienniku, że pan Trump wygodnie korzysta ze sztucznie stworzonej pompy giełdowej, aby oślepić Amerykanów z „apokaliptycznej“ perspektywy ekonomicznej. On powiedział:

„Deficyt budżetu federalnego może wzrosnąć do rekordowego 4 bilionów dolarów w tym roku. To ponad 2,6 biliona dolarów więcej niż w 2009 roku w środku Wielkiej Recesji […] Co najmniej 135.000 Amerykanów nie żyje, bez pułapu w zasięgu wzroku, wszystko z powodu pandemii i apokaliptycznej reakcji Trumpa“.

rezerwa federalna, bilans
Bilans Fed. Źródło: Rezerwa Federalna

To pozostawiło pana Trumpa ze słabą kartą sprawozdawczą, zapewnił pan Cesca, dodając, że zrobi wszystko, aby utrzymać wyższe nastroje na giełdzie – jego jedyna zbawcza gracja.
Pan Edwards stwierdził, że Bitcoin może czerpać korzyści tak długo, jak długo prezydent będzie wpływał na politykę pieniężną i powszechny dochód podstawowy. Nawiasem mówiąc, sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział w zeszłym tygodniu, że administracja Trump spodziewa się wprowadzić kolejną rundę bodźców do końca lipca.

Pan Trump skrytykował Bitcoina w 2019 roku. Ale teraz, jego polityka zapewnia, że krypto waluta pozostanie na pozytywnym terytorium do końca 2020 roku.